Ipar 4.0 valamint K+F
Ipar 4.0 megoldások a gyártás teljes folyamatára,
K+F ökoszisztéma értékteremtő képesség
Ipar 4.0 megoldások
Jelenleg a negyedik ipari forradalomnak nevezett folyamat zajlik, amely nagy hangsúlyt fektet az összekapcsolhatóságra, az automatizálásra, a gépi tanulásra és a valós idejű adatokra. Az Ipar 4.0 célkitűzése, hogy rugalmasabbá, hatékonyabbá és ügyfél-központúvá tegye a fejlesztési és a gyártási folyamatokat. A cél elérésének legfőbb eszköze a digitalizáció, a digitális rendszerek képességeinek felhasználása.
Az Ipar 4.0 és az IoT (dolgok Internete) robbanásszerű fejlődés előtt áll, szinte minden területet és iparágat átölel, és ennek a folyamatnak mi is aktív részesei vagyunk.
Az Ipar 4.0 képességei a gyártástechnológiák automatizálásának és adatcseréjének megvalósítása, amely magába foglalja a kiberfizikai rendszereket, a dolgok internetét és a számítási felhőt. Az Ipar 4.0 létrehozza az úgynevezett „okos gyárat” (smart factory).
A fenti kihívások inspirálták vállalatunkat, és egyetemekkel együttműködve kutatjuk a holnap technológiáját, amelynek eredményeképpen az alábbi megoldások érhetők el Ügyfeleink részére:
Menedzselt IoT keretrendszer
Szenzorhálózati, analitikai eszközeink, menedzselt IoT keretrendszerünk hatékonyság- és minőségjavulást eredményeznek a gyártás-termelés minden területén.
Gyári infrastruktúra felügyelet
Gyári infrastruktúra felügyleti Ipar 4.0 megoldásunk jelentősen csökkenti a hibalokalizálási időt és ennek következtében a gyártáskiesési időt.
K+F ökoszisztéma értékteremtő képesség
A Netvisor sikereit a hazai és külföldi piacokon úgy tudta elérni, hogy folyamatosan olyan kutatási, fejlesztési témákkal foglalkozott, foglalkozik, amelyek kapcsolatosak a világban megjelenő új iparági, szakmai irányzatokkal, trendekkel.
A kifejlesztett megoldásainkat ügyfeleinknél meg is valósítottuk, így az elmélet és gyakorlat szorosan egymásba fonódik.
Smart Strategic Planner: Térinformatikai alapú FTTx stratégiai hálózat tervező és költségelemző
Kifejlesztettünk egy olyan térinformatikai alapú FTTx stratégiai hálózat tervező és költségelemző eszközt, amely támogatást nyújt a tervezett szélessávú hálózati beruházások előzetes üzleti elemzésében, technológiai és gazdaságossági döntések meghozatalában.
Infokommunikációs infrastruktúrák fejlesztését támogató keretrendszer kialakítása
Megvalósítás alatt áll az infokommunikációs infrastruktúrák életciklusmenedzsment szemléletű fejlesztését támogató keretrendszer kialakítása, illetve ezen rendszer építőelemeinek létrehozásához szükséges kutatási és fejlesztési feladatok elvégzése.
Referenciák
MÁV Zrt. vonali rekonstrukció
- Infrastruktúra-fejlesztés távközlési feladatait támogató platform kialakítása
- Az optikai hálózat, az IP/MPLS és DWDM átviteli hálózat, valamint a GSMR-2 rendszer üzemeltetés támogató rendszere magas szintű rendszertervének elkészítése
- IP/MPLS és DWDM átviteli hálózat kiépítése
- Fényvezető kábelhálózat kiépítésének részletes (engedélyezési és kivitelezési) tervezése
- A GSM-R 2 rendszer üzemeltetés támogató rendszerének megvalósítása
KIFÜ Szupergyors
Internet Projekt
A Hálózatfejlesztés Támogató és Monitoring Rendszer támogatta a „Szupergyors Internet Projekt” összes fázisát:
- Mapping: szolgáltatás mapping, infrastruktúra mapping
- Stratégiai tervezés
- Pályáztatás
- Kiviteli tervezés támogatása
- Megvalósítási projekt monitorozása
Magyar Országos
Közjegyzői Kamara
Az IT infrastruktúra fejlesztése, kibővítése, támogatása 2012 óta
- Szakértői üzemeltetés támogatási szolgáltatás 0/24 rendelkezésre állással
- Storage replikáció kialakítása
- Új adatközpont létesítésében részvétel (kábelezés, tápellátás, hálózat, alap infrastruktúra kialakítása)
- IP telefonrendszer megvalósítása
- 2 telephelyes katasztrófatűrő működés kialakítása